Kaip išlaikyti talentus besikeičiančių vertybių ir lūkesčių amžiuje?

 
➡️ Ar dirbtinis intelektas atims mūsų darbo vietas?
➡️ Kodėl darbas iš namų – nebėra pirmas pasirinkimas?
➡️ Kokius darbuotojų poreikius privalėsime atliepti ateityje?

Šiuos ir dar daug kitų aktualių klausimų nagrinėjome neseniai Marselyje vykusioje lyderystės ekspertų aljanso Career Star Group pasaulinėje konferencijoje. Šis renginys mūsų komandai kasmet suteikia galimybę sekti pasaulines tendencijas, pasisemti idėjų iš žymiausių savo srities ekspertų, susipažinti ir savo darbe taikyti naujausius ir pažangiausius įrankius bei sprendimus💡
Dalinamės keliomis įžvalgos, kurias iš konferencijos parsivežė MPS Baltic vadovė Ina Skiauterienė.

🔵 Dirbtinis intelektas neatims mūsų darbo vietų – tai mitas, kuris sugrįžta su kiekviena technologine revoliucija, teigia žymus nuomonės formuotojas Samuel Durand besigilinantis į tai, kaip atrodys mūsų darbas ateityje. Pasak Samuel, darbas žmonėms teikia pernelyg didelę moralinę vertę, kad jo neliktų – visada surasime būdą daryti dar daugiau.
🔵 Augant neaprėpiamoms technologijų galimybėms darbo vietoje, ypatingą svarbą įgyja tokios žmogiškosios savybės kaip emocijos, komandinis darbas, empatija ir rūpestis. Tai dalykai, kurių mums negali suteikti technologijos, todėl lankstumas, greita adaptacija, parama kitiems kolegoms taps ypač svarbiomis savybėmis, reikalingomis kiekvienam.
🔵 Statistika rodo, kad darbas iš namų yra efektyvus sprendimas tik trumpuoju laikotarpiu. Per ilgas buvimas namuose dalį žmonių verčia jaustis izoliuotais, sekina, patiriamas didesnis darbo krūvis – tai didina perdegimo, tyliojo atsitraukimo tikimybę ir mažina motyvaciją.
🔵 Mental Health Foundation prognozuoja, kad kasmet Jungtinėje Karalystėje ~13 proc. visų nedarbingumo dienų bus susiję su psichologinės sveikatos sutrikimais. Šis skaičius tik augs, o darbuotojai rinksis dirbti organizacijose, kurios labiausiai atsižvelgs į šiuos jų poreikius. Todėl darbuotojų gerovė – sritis, į kurią ir toliau investuos pažangiausios įmonės, skirdamos dėmesį rūpinimuisi darbuotojais, užkirsdamos kelią jų perdegimui, suteikdamos paramą visais aktualiais profesinio gyvenimo klausimais.
🔵 Talentų išlaikymas ir toliau išliks vienu didžiausių iššūkių. Darbuotojai vis lengviau yra linkę keisti darbo vietą ir ilgesnį laiką skirti naujos paieškoms, kur svarbiais atrankos kriterijais tampa organizacijos ir asmeninių vertybių atitikimas, puikios tobulėjimo bei darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros išlaikymo galimybės.

Tai tik keletas įžvalgų, kurias parsivežėme ir dalinamės su MPS Baltic klientais. Džiaugiamės galėdami priklausyti prestižiniams pasauliniams tinklams, kurie mums leidžia atliepti globalius mūsų klientų poreikius – ačiū Career Star Group! 🌍

 

Kiti susiję tinklaraščiai

Stay tuned!