Tinkamas atsisveikinimas su talentais - tokia pati svarbi investicija, kaip ir jų paieška ar atranka

Per daugiau nei dvejus MPS Baltic gyvavimo dešimtmečius visuomet siekėme ilgalaikės strateginės partnerystės su savo klientais, o tai reiškia – būti drauge ir gerais, ir iššūkių kupinais laikais. Vienas iš sunkiausių pokyčių verslui personalo srityje – poreikis atsisveikinti su talentingais specialistais, į kurių augimą daug investuota 👇

„Išdarbinimo paslaugas Lietuvoje teikiame jau 18 metų. Džiugu matyti, jog tai, kas anksčiau buvo įprasta tik užsienio kapitalo įmonėms arba didelėms organizacijoms, šiandien pamažu skinasi kelią vis platesniuose verslo sektoriuose. Vis dėlto, lyginant su kitomis Europos šalimis, tokiomis kaip 🌎 Suomija, Švedija, Vokietija, Šveicarija, Italija ir kt., Lietuvos organizacijose gerosios praktikos ir dėmesio šiai sričiai vis dar skiriama per mažai", – sako MPS Baltic vadovė Ina Skiauterienė.

Pasak vadovės, vienas svarbiausių lauktinų pokyčių ➡️ „Augantis verslo supratimas, kad tinkamas atsisveikinimas su darbuotojais yra investicija, ir kad ši investicija lygiai tokia pat svarbi kaip ir talentų paieška ar atranka. Tai investicija į teigiamą darbuotojų patirtį, įmonės reputaciją darbo rinkoje ir socialinę atsakomybę, grindžiamą ne žodžiais, o veiksmais“, – akcentuoja Ina Skiauterienė.

Išdarbinimo ekspertė išskyrė tris situacijas, kada organizacijos turėtų skirti ypatingą dėmesį išdarbinimo procesui:
➡️Masiniai atleidimai. Šiuo atveju organizacijose įsivyrauja nerimas, krenta atliekamų darbų efektyvumas, todėl yra būtina imtis veiksmų, kurie padėtų užtikrinti psichologinį gerbūvį pokyčių metu.
➡️Pavieniai atleidimai. O kiekvienas pavienis atleidimas turi savus niuansus, savaip tai vertina ir pats atleidžiamas asmuo, todėl siekiant išlaikyti pozityvų santykį su darbuotoju ir ateityje, svarbu investuoti į išdarbinimo paslaugą – tai padeda norint stiprinti darbdavio įvaizdį ir palaikyti stiprią organizacijos reputaciją.
➡️Nutolusių padalinių ar nuotoliu dirbančių darbuotoju atleidimas. Paprastai santykis su nutolusiais padaliniais ar nutolusiais pavieniais darbuotojais būna ne toks stiprus, o atleidimai labiau formalūs, skiriant jiems mažiau vadovybės dėmesio ir HR komandos palaikymo. Tokiu atveju svarbu, kad išdarbinimo paslauga būtų teikiama specialistų, kurie gerai pažįsta vietinę rinką ir kalba darbuotojo gimtąja kalba. „MPS Baltic“ tai užtikrina pasitelkdama narystę pasauliniame išdarbinimo paslaugų teikėjus vienijančiame tinkle Career Star Group.

Pasak Inos, išdarbinimo paslauga yra naudinga absoliučiai visoms pusėms, kurios susiduria su šia nekasdiene situacija: ✅ atleidžiami darbuotojai gauna reikiamų žinių sėkmingai siekti naujos profesinės karjeros; ✅ vadovai, atsakingi už atleidimus, geba efektyviai suvaldyti pokyčius; ✅ likę komandos nariai sulaukia pagalbos išlaikant jų motyvaciją ir galimybę efektyviai tęsti darbus.

Iššūkių metu nelikite vieni – MPS Baltic ekspertai pasiruošę pasidalinti savo ilgamete patirtimi! ⚙️

Kiti susiję tinklaraščiai

Susisiekite!